Zerrin Savaşan ve Hakan Ünay editörlüğünde “Uluslararası Çevre Hukuku & Politikaları” başlıklı derleme bir kitap çalışması yürütülmektedir. Farklı akademik disiplinleri bünyesinde barındırması planlanan kitap çalışmasında, Uluslararası çevre hukuku & politikalarının temel alanlarının ele alınması amaçlanmaktadır. Bu anlamda söz konusu kitap hem öğrenciler hem de araştırmacılar tarafından kapsamlı bir kılavuz niteliği taşıyacaktır. Ayrıca yine öğrenci ve araştırmacıların çevre hususunda akıl yürütme yeteneklerinin güçlendirmesi, uluslararası çevre hukuku ve politikalarına ilişkin mevcut sorunları tespit edebilmesi ve kapsamlı bir birikim edinebilmesi adına söz konusu kitabın oldukça önemli olduğu düşünülmektedir.

Ayrıca tasarlanan kitabın, Türkçe literatüre katkı sağlayarak çevre konusunda yapılacak çalışmaları teşvik edici bir rol üstlenmesi de umut edilmektedir. Dolayısıyla söz konusu kitap, hem öğrencilerin yararlanacağı bir ders kitabı hem de uluslararası çevre hukuku & politikalarındaki temel alanları detaylıca ele alan akademik bir kitap olarak planlanmaktadır.

Yetkin Yayıncılık tarafından basılması planlanan kitapta yer alacak konu ve bölümler aşağıda listelenmiştir. Belirtilen bölümlere katkıda bulunmak isteyen araştırmacılar için özet gönderim son tarihi 10.06.2020 olarak belirlenmiştir.

İletişim:

szerrin@selcuk.edu.tr, Zerrin SAVAŞAN

hakanunay8@gmail.com, Hakan ÜNAY

Dosyayı indirmek için tıklayınız.

Çevre Çalışmaları Akademisi

Tüm Yazılarına Bak
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster